تبلیغات گستر | تبلیغ رایگان، آگهی رایگان، نیازمندی ها
شماره آگهی: 16358
تبلیغات گستر | تبلیغ رایگان، آگهی رایگان، نیازمندی ها

توضیحات آگهی

در واقع کویل ، تشکیل شده از لوله بهمراه پره های نازک بنام فین(Fin) که روی لوله ها تعبیه شده است ، لوله ها از جنس مس (Copper) و فین ها عموما از جنس آلومینیوم (Aluminum) می باشند (این دو فلز بعلت تبادل دمایی بالا با محیط نسبت به سایر فلزات ، بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند) . تعداد و تراکم فین ها در کویل بصورت فین در اینج (FPI) نمایش داده می شود و فین ها را با دو پوشش به رنگهای طلایی (Gold) و یا آبی ( Blue) برای جلوگیری از خوردگیری می پوشانند.
انواع کویل :
1 – کویل تزریق مستقیم مبرد (Direct Expansion Coil) DX
عملکرد این نوع کویل بدین شکل است که گاز مبرد پس از متراکم و پر فشار شدن درون کمپرسور توسط شیر انبساط (Expansion Valve) به داخل لوله های کویل هدایت و فرایند تبادل دما (گرماگیری – Heat Absorption) بواسطه عبور هوا از میان فین ها صورت می گیرد و هوای تهویه شده توسط فن (fan) در محیط داخل به جریان می افتد سپس گاز کم تراکم مجددا توسط لوله های مسی برگشتی به یونیت بیرونی (out door) جهت تکرار سیکل تبرید (Refrigeration cycle) هدایت می شود.
2 – کویل آب گرم (Hot Water Coil)
عملکرد این نوع کویل مانند کویل DX می باشد با این تفاوت که سیال مبرد ، آب گرم شده ای است که از دیگ و یا پکیج گرمایشی توسط لوله های آب گرم به داخل کویل وارد و پس از تبادل دما ( گرما دهی – Heating Up ) توسط لوله های برگشت برای گرم شدن مجدد به منبع گرمایشی باز می گردد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “کویل (Coil)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *