تبلیغات گستر | تبلیغ رایگان، آگهی رایگان، نیازمندی ها
تبلیغات گستر | تبلیغ رایگان، آگهی رایگان، نیازمندی ها

توضیحات آگهی

طراحی و ساخت پکیج های تصفیه پساب

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی به دلیل وجود مواد آلی، فلزات سنگین و میکروارگانیسم های خطرناک در پساب محیط های صنعتی، یکی از ضروری ترین تجهیزات در زمینه تصفیه فاضلاب می باشد.

این پکیج در واقع مجموعه ای از فرآیندهای مختلف برای تصفیه فاضلاب شیمیایی است که بسته به نوع آلاینده های موجود در آب با مشخصات متفاوتی تولید می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چیست؟

یکی از نگرانی های کشورهای پیشرفته به کار گیری زیاد از آب در صنعت و ورود مواد آلی و فلزات سنگین وخطرناک به آن است.

علاوه بر مصرف بالای آب در کارخانه ها و پالایشگاه ها و مشکلات خشکسالی در نقاط مختلف جهان، پساب تولیدی این مجتمع ها به تهدیدی جدی برای محیط زیست تبدیل شده است.

باکتری‌های موجود در فاضلاب بیمارستانی می‌توانند منشا بسیاری از بیماری‌ها باشند و نفوذ آنها به آب‌های زیرزمینی خطرات بسیاری را به دنبال دارد. برای این منظور پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی به منظور تصفیه و حذف آلاینده های خطرناک قبل از ورود به طبیعت طراحی شده است.

فاضلاب در محیط های صنعتی و بیمارستانی

فاضلاب در محیط های صنعتی و بیمارستانی پس از ورود به پکیج تصفیه فاضلاب شیمیایی چندین مرحله را طی می کند و در هر مرحله بخشی از آلاینده ها از آن حذف می شود.

در نهایت، پساب می تواند وارد محیط شود. لازم به ذکر است که قابلیت های در نظر گرفته شده برای طراحی این تجهیزات در مرحله اول به نوع فاضلاب و مواد آلی و آلاینده های موجود در آن و همچنین میزان پساب تولیدی در محیط بستگی دارد. بنابراین پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی با کارخانه های صنایع غذایی متفاوت است

روش تصفیه فاضلاب صنعتی

به طور کلی صرف نظر از نوع فاضلاب تولیدی در صنعت، روش های مختلفی برای تصفیه فاضلاب شیمیایی در این پکیج ها در نظر می گیرند که از مهمترین آنها می توان  موارد زیر را نام برد:

تصفیه فیزیکی فاضلاب شیمیایی

اولین و یکی از مهم ترین مراحل در تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده از روش های فیزیکی برای حذف آلاینده های جامد در آب است. در هر صنعتی، ذرات جامد بزرگ ممکن است در آب معلق شوند که می‌توانند با فرآیندهایی مانند جمع‌آوری زباله، فیلتراسیون و رسوب شیمیایی حذف و رسوب شوند. این مرحله تاثیری بر کاهش میزان مواد آلی و آلاینده های شیمیایی خطرناک در فاضلاب ندارد.

تصفیه شیمیایی فاضلاب صنعتی

مخازن و حوضچه های در نظر گرفته شده برای تزریق مواد شیمیایی دومین گام مهم برای حذف آلاینده های شیمیایی در پساب های صنعتی است. نوع مواد شیمیایی تزریق شده در این مرحله به فاضلاب و نوع مواد موجود در آن بستگی دارد. به عنوان مثال در محیط هایی که روغن، گازوئیل و ذرات کلوئیدی در فاضلاب وجود دارد، منعقد کننده ها را می توان با تزریق مواد منعقد کننده از آب جدا کرد. تعداد مواد شیمیایی و دوز آنها به طور خودکار قابل تنظیم است و مقدار و نوع آنها با توجه به انداز گیری های انجام شده از PH و غیر تعیین می شود.

تصفیه فاضلاب شیمیایی با روشهای بیولوژیکی

یکی دیگر از مراحل بسیار مهم در پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی، تصفیه بیولوژیکی است. عبور فاضلاب از بستر لجن در شرایط هوازی و بی هوازی دو روش بسیار پرکاربرد در صنعت تصفیه فاضلاب است که برای هر یک تجهیزات و روش های مختلفی طراحی و ارائه می شود.

یکی از این روش ها تصفیه فاضلاب UASB است که در شرایط بی هوازی مواد آلی موجود در فاضلاب را حذف می کند. شناخته شده ترین روش های تصفیه بیولوژیکی فاضلاب SBR, RBC, ASBR, FBR می باشد که بسته به نوع فاضلاب در طراحی و ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب شیمیایی کاربرد دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طراحی و ساخت پکیج های تصفیه پساب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *