تبلیغات گستر | تبلیغ رایگان، آگهی رایگان، نیازمندی ها
شماره آگهی: 22942
تبلیغات گستر | تبلیغ رایگان، آگهی رایگان، نیازمندی ها

توضیحات آگهی

سیلیس تصفیه آب

به گروهی از مواد معدنی متشکل از سیلیکون و اکسیژن (Sio2) اتلاق می گردد.

59 درصد جرم پوسته زمین سیلیکات می باشد. در تصفیه آب و فاضلاب معمولاً از سنگ سیلیس با خلوص بیش از 99 درصد استفاده می گردد.

سنگ سیلیس مورد مصرف در صنایع شیش، ریخت گری و سرامیک ممکن است حتی دارای 99/9 درصد سیلیس باشند.

ساده ترین نوع فیلتراسیون، عبور آب از لایه های خاک می باشد که در طبیعت به طور دائم در حال انجام است.

این عمل در تصفیه خانه های آب شهری و تصفیه خانه های آب صنعتی از طریق فیلتر شنی صورت می پذیرد، با این تفاوت که در فیلترهای شنی به جای خاک، سیلیس وجود دارد و معمولاً با بهره گیری از پمپ، آب از فیلترهای شنی با فشار عبور داده می شود.

سیلیس در منابع آب

سیلیس می تواند در منابع آب به دو شکل اصلی وجود داشته باشد. اولین مورد از آنها “سیلیس واکنشی” است. سیلیس واکنش پذیر به عنوان یون بی سیلیکات در آب حل می شود و آن را به یک اسید بسیار ضعیف تبدیل می کند. این نوع سیلیس را می توان با استفاده از رزین های تخصصی تبادل یونی از آنجایی که سیلیس حل می شود حذف کرد. با این حال، بازسازی این رزین ها دشوار است. نیاز به بازهای قوی مضر مانند سود سوزآور (NaOH) و استفاده از آنها به طور کلی به کاربردهای صنعتی محدود می شود.

شکل دیگر سیلیس موجود در آب به نام “سیلیکا کلوئیدی” شناخته می شود. این فرم یک شکل پلیمری سیلیس است که در آن ذرات بسیار ریز هستند و نمی‌توان آنها را با استفاده از تکنیک‌های فیلتراسیون معمولی از آب فیلتر کرد. سیلیس کلوئیدی را نمی توان با استفاده از روش های تبادل یونی حذف کرد.

تماس با ما:

تماس باما

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سیلیس تصفیه آب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *